O tânără la volan și patru mașini lovite! Șoferița a ajuns la spital!

Astăzi, în jurul orei 14:00, o tânără, în vârstă de 27 de ani, din comuna Romanu, în timp ce încerca să iasă dintr-o parcare, efectuând manevra de mers înapoi, a fost acroșată de un alt vehicul, condus regulamentar pe bulevardul Dorobanților, pe sensul de mers către strada Tineretului, de un bărbat, în vârstă de 39 de ani, din județul Galați.

În urma impactului, autoturismul condus de tânără a fost proiectat pe sensul opus de mers, unde a lovit două vehicule parcate.

Tânăra a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

De asemenea, ambii șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

În cauză a fost întocmit dosar penal în care se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Express Your Reaction
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.