![](https://jurnalbr.ro/wp-content/uploads/2024/02/IMG-20240204-WA0020-1024x632.jpg)
La data de 3 februarie a.c., la ora 22:10, polițiștii Biroului Rutier au fost sesizați cu privire la faptul că pe Bulevardul Dorobanților a avut loc un accident rutier.
Din primele cercetări a reieșit că o tânără de 19 ani, din Brăila, în timp ce conducea un autoturism pe Bulevardul Dorobanților dinspre strada Albinei către strada Școlilor ar fi pierdut controlul volanului și a lovit un autovehicul ce se afla parcat, care, din impact, a fost proiectat într-un alt autovehicul parcat.
În urma evenimentului a rezultat vătămarea corporală a șoferiței și a două pasagere în același autoturism, două tinere de 17 și 18 ani, ambele din Brăila, fiind transportate la spital.
Tânăra de 19 ani a fost testată cu aparatul etilotest rezultatul fiind zero.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
![](https://jurnalbr.ro/wp-content/uploads/2024/02/IMG-20240204-WA0017-1024x553.jpg)
![](https://jurnalbr.ro/wp-content/uploads/2024/02/IMG-20240204-WA0018-1024x523.jpg)
![](https://jurnalbr.ro/wp-content/uploads/2024/02/IMG-20240204-WA0019-1024x599.jpg)