HC Dunărea 2 le-a dat lecții chiar și fetelor de la echipa mare!

În meciul disputat duminică, la Sala Polivalentă, HC Dunărea 2 le-a dat clasă fetelor de la ACS UAIC CNOT Iași.

Ieșencele au condus doar în startul partidei, când au avut 2-0. Până la finalul primei reprize oaspetele au marcat de 6 ori, iar Dunărea a mai înscris doar de două ori și diferența la pauză a fost de șase goluri, scor 14-8.

Cu cinci minute înaintea finalului de meci Iulia Sava a marcat pentru 29-19, iar în ultimele minute ieșencele au mai redus din handicap și diferența de scor la final a fost de 8 goluri, scor 31-23.

Pentru HC Dunărea 2 Brăila au marcat: Alexandra Vrabie -10 goluri, Iasmina Ichim -6, Alina Czeczi -5 (toate de la 7 m), Nicoleta Popa -3, Iulia Sava -2, Alexandra Vrabie -1, Andreea Stan -1, Ștefania Epureanu -1, Natalia Teodor -1, Andreea Dinu -1. Au mai jucat: Ana Maria Micu și Elena Caraman – portari și Mirabela Coteț.