Primul meci jucat de HC Dunărea Brăila, din Liga Florilor, a avut loc în deplasare, cu Măgura Cisnădie.

Meciul s-a terminat la egalitate, scor 31-31, după ce la pauză Măgura a condus cu 17-15, dar în ultimul minut oricare dintre echipe putea să își adjudece cele 3 puncte.

Pentru Măgura Cisnădie au marcat: Abed Kader – 9 goluri, Iskit CaliȘkan Asli – 6, Gariaeva – 6, Ianași – 3, Tătar – 2, Mitrache – 1 și Gjorgjijevska -1. Pașca a avut 8 intervenții reușite iar Măzăreanu o intervenție.

Pentru HC Dunărea Brăila au marcat: Lavko – 7 goluri, Balog – 4, Severin – 4, Gomes da Rocha – 4, Araujo – 4, Shteriova – 4, Liscevic – 3, Mamic – 1. Șerban a avut 9 intervenții reușite, iar Pessoa – 5 intervenții.

Următorul meci va avea loc pe 1 septembrie, în Sala Polivalentă, când HC Dunărea întâlnește HC Zalău.