FOTO: HC Dunarea Braila – SCM CRAIOVA(20 – 21)

FOTO: HC Dunarea Braila – SCM CRAIOVA(20 – 21)

 

Final de sezon pentru jucatoarele de la HC Dunarea Braila

Handbal Club Dunarea Braila impreuna cu Federatia Romana de Handbal si cu sprijinul Consiliului Judetean Braila si al Primariei Braila a organizat astazi de la ora 16:00 partida dintre HC Dunarea Braila si SCM CRAIOVA, din etapa a XXVI-a, a Ligii Nationale de handbal feminin, LIGA FLORILOR.

In urma meciului de azi, HC Dunarea s-a mentinut pe locul 9 in clasament, pe cand jucatoarele de la SCM Craiova au plecat acasa cu medalii, ocupand locul 2 in Liga Nationala de handbal feminin, LIGA FLORILOR.

Echipa SCM Craiova avea nevoie de victorie pentru a ramane pe locul 2 in clasament si  pentru a participa astfel, in sezonul viitor, in premiera, in preliminariile Ligii Campionilor.

Meciul nu a fost lipsit de evenimente. Pivotul Craiovei, Bobana Klikovac a marcat pentru 1-0, insa din saritura a cazut cu genunchiul sub ea. Cel mai probabil, jucatoarea si-a rupt ligamentele la genunchiul stang si va trebui sa stea in afara terenului de joc cel putin sase luni!

Partida s-a terminat cu scorul de 20 la 21, in favoarea echipei SCM Craiova.

 

 

 

 

 

 

 

Express Your Reaction
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.