![](https://jurnalbr.ro/wp-content/uploads/2022/05/cj.jpg)
Asocierea a fost votată în ultima ședință a Consiliului Județean. Astfel, comuna Cazasu va primi o cofinanțare de 200.000 lei pentru realizarea obiectivului de investiții ”Construire teren multifuncțional, corp anexă parter, amenajare parc și loc de joacă pentru copii și împrejmuire teren”.
Valoarea totală a obiectivului de investiții este de 2.022.390,53 lei cu TVA. Contribuția Consiliului Județean va fi suportată din bugetul propriu al județului Brăila.
Documentația tehnico-economică a proiectului și caietul de sarcini au fost votate în Consiliul Local al Comunei Cazasu în luna aprilie a acestui an.
![](https://jurnalbr.ro/wp-content/uploads/2023/07/1.png)
![](https://jurnalbr.ro/wp-content/uploads/2023/07/2.png)